کسادیای سیب زمینی شیرین پنیری

گروه: 
فصل: 

طرز تهیه کسادیای سیب زمینی شیرین پنیری در منزل

خیلی آسان
ارزان

کسادیای سیب زمینی شیرین پنیری
زمان تهیه کردن
زمان پخت

مواد لازم

برای 4 نفر

کسادیای سیب زمینی شیرین پنیری

 • عدد کوچک نان تورتیلا
 • قاشق غذاخوری پنیر خامه ای
 • عدد کوچک بریان شده سیب زمینی شیرین
 • پیمانه رنده شده پنیر چدار یا پنیر موزارلا
 • سالسا برای سرو کردن اختیاری

طرز تهیه

 1. برای تهیه روی گاز (بهترین گزینه در صورتی که از تورتیلای ذرت استفاده می کنید):
 2. یک تابه ی چدنی را روی شعله ی متوسط بگذارید تا گرم شود. کمی روغن بی بو یا کره در تابه بریزید سپس کف تابه را با حوله کاغذی پاک کنید تا روغن اضافی را به خود بگیرد. پنیر خامه ای را روی تورتیلا بمالید سپس سیب زمینی شیرین را اضافه کنید و آن را در تابه قرار دهید. ¼ پیمانه پنیر چدار روی سیب زمینی بریزید سپس یک تورتیلای دیگر روی آن قرار دهید و فشار دهید. در تابه را ببندید و بگذارید 2 دقیقه بماند تا گرم شود. کسادیا را از آن رو کنید و 2 تا 3 دقیقه دیگر تا پنیر آب شود حرارت دهید.
 3.  کسادیا را از تابه خارج کنید و بگذارید چند دقیقه در بشقاب بماند سپس برش دهید و در صورت تمایل با سالسا سرو کنید. بقیه کسادیا ها را نیز به همین ترتیب تهیه کنید.
 4. برای تهیه در ماکروویو (فقط برای تهیه با تورتیلای گندم یا سبوس دار):
 5. پنیر را روی تورتیلا بمالید، سپس سیب زمینی و بعد پنیر چدار را اضافه کنید و یک تورتیلای دیگر روی آن قرار دهید. 15 تا 30 ثانیه تا کاملاً گرم شود در ماکروویو قرار دهید. بگذارید کسادیا چند دقیقه در بشقاب بماند سپس برش دهید و در صورت تمایل با سالسا سرو کنید. بقیه کسادیا ها را نیز به همین ترتیب تهیه کنید.
 6. برای تهیه در فر:
 7.  فر را با دمای 375 درجه فارنهایت داغ کنید. کف سینی فر را با فویل بپوشانید سپس پنیر خامه ای را روی 4 تورتیلا بمالید و بعد سیب زمینی ها را اضافه کنید. آنها را داخل سینی قرار دهید و پنیر چدار و تورتیلاهای دوم را روی آنها قرار دهید.
 8.  سینی را در فر بگذارید و یک ورقه فویل روی آن بکشید و روی آن را با یک سینی یا تابه سنگین کنید. کسادیا را 5 تا 8 دقیقه تا زمانی که کاملاً گرم شود و پنیر آب شود در فر بپزید.
 9. پیشنهادات: 
 10. به مواد داخل کسادیا اسفناج ریز شده، گوشت یا سوسیس چرخ کرده ی پخته یا هویج رنده شده اضافه کنید.
 11. به جای پنیر خامه ای از پنیر شیر بز خامه ای استفاده کنید.
 12. به جای گوشت از مرغ یا توفو (پنیر سویا) استفاده کنید.

یاداشت دستور تهیه

اگر این غذا را بدون گوشت تهیه کنید بسیار سریع آماده می شود و برای نهار روزهای کاری هم مناسب است، اما می توانید کمی گوشت یا سوسیس چرخ کرده هم به آن اضافه کنید تا طعم و پروتئین غذا بیشتر شود. در اینصورت گوشت را روی سیب زمینی بریزید و باقی مراحل را انجام دهید فقط موقع برگرداندن کسادیا بیشتر احتیاط کنید.

ترجمه شده از وبسایت :yummytoddlerfood.com

Copyright (C) :yummytoddlerfood.com

ارزش غذایی

(رژیمی)
Per Serving

اولین نظر را ثبت کنید!

(5/5)
ایمیل شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.تمام حقوق برای نوشیدنی دات آی آر محفوظ است Copyright @ 2014-2019

این وب سایت در پایگاه ستاد ساماندهی ثبت گردیده است sitemap

logo-samandehi

استفاده از مطالب,عكس و ايده ها در دیگر سایت‌ها و رسانه‌های الکترونیکی تنها با ذکر نام نوشیدنی - Nooshidani.ir و درج لینک فعال به مطلب مبدا مجاز است درغير اين صورت طبق ماده 12 قانون جرايم رايانه اي پيگيري قانوني خواهد شد