رول ماست و میوه ی یخ زده

فصل: 
توسط

می توانید این رول را با انواع طعم ماست و میوه های مختلف امتحان کنید. ترکیب توت فرنگی و موز هم مناسب است. فقط حواستان باشد توت فرنگی را خرد کنید چون خوردن توت فرنگی درسته ی یخ زده کار سختی است.

تقریبا مشکل
تقریبا ارزان

رول ماست و میوه ی یخ زده
زمان تهیه کردن
زمان انتظار 2ساعت 15دقیقه

مواد لازم

برای 6 نفر

 • 10 عدد تورتیلای گندم
 • 1/5 فنجان ماست وانیلی
 • به مقدار لازم انواع توت یخ زده
 • 1/2 فنجان شکر
 • 1 قاشق غذا خوری دارچین
 • به مقدار لازم کره برای اسپری کردن

طرز تهیه

 1. دارچین و شکر را در یک بشقاب بزرگ مخلوط کنید. کره را با اسپری به یک طرف تورتیلاها بپاشید، سپس به طوری که سمت کره ای نان رو به پایین باشد داخل بشقاب شکر و دارچین قرار دهید. کمی فشار دهید و حرکت دهید تا یک طرف نان تورتیلا کاملاً به شکر و دارچین آغشته شود.

 2. سپس تورتیلا ها را به صورتی که سمت شکری آن رو به پایین باشد در یک بشقاب دیگر قرار دهید. 8/1 پیمانه از ماست را به صورت نواری سمت چپ نان بمالید. کمی توت یخ زده اضافه کنید (می توانید از مخلوط توت فرنگی، شاه توت، تمشک و بلوبری استفاده کنید). نان تورتیلا را لوله کنید و داخل یک سینی فر بزرگ قرار دهید.

 3. همین مراحل را برای باقی نان های تورتیلا هم انجام دهید.

 4. سینی فر را 2 ساعت در فریزر قرار دهید. سپس از فریزر بیرون بیاورید و هر نان تورتیلا را نصف کنید و آن را در یک کیسه ی زیپ کیپ قرار دهید و دوباره در فریزر بگذارید.

 5. نکته:
  برای سرو کردن: کیسه را از فریزر بیرون بیاورید و بلافاصله سرو نمایید. می توانید بگذارید کمی یخ زدایی شوند اما اگر بیش از حد بیرون از فریزر بمانند خمیر می شوند که البته آنطوری هم قابل خوردن هستند.

  ترجمه شده از سايت :tidymom.net
 6. Copyright (c) : tidymom.net

اولین نظر را ثبت کنید!

(5/5)
ایمیل شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.


تمام حقوق برای نوشیدنی دات آی آر محفوظ است Copyright @ 2014-2020

این وب سایت در پایگاه ستاد ساماندهی ثبت گردیده است sitemap

پیوندها: استخدام و کاریابی