falode_momtaz_zedeanfolanza

مواد غذایی ممتاز می تواند بچه های شما را از گرفتن هر ويروسی که این زمستان دور و برشان تاب می خورد دور نگه می دارد.به هر حال گاهی اوقات، ویروس های زیادی به آنها حمله می کنندو حتی باوجود مواد مغذی عالی ، آنها بیمار می شوند.ما یک فالوده با مواد ممتاز داریم که نه تنها می تواند ایمنی آنها را بالا ببرد بلکه نیز کمک می کند در صورت بیماری، زودتر بهبود یابند.

غذاهای گیاهی خاص از مقدار عمده ای مواد تشکیل شده اند که عملکرد ایمنی فرد را افزایش داده و علیه بیماری های حادو مزمن از شخص دفاع می کند.مواد گیاهی ای وجود دارند که بیش از دیگران این مواد را دارا هستند و سبزیجات کلم مانند، قارچها، سیر و پیاز، انار، آلبالو و دانه ها را در بر می گیرد.

غذایی که با آنفلوآنزا مبارزه می کند

سبزیجات کلم مانند:

سبزیجات گل مانند و سبز شامل کلم برگ،کلم پیچ و کلم بروکلی به عنوان سبزیجات کلم مانند مورد توجه قرار گرفته اند.مخلوط نمودن سبزیجات کلم مانند در یک مخلوط کن برای تهیه فالوده، دیواره های سلولی را  که باعث واکنش شیمیایی می شوند، می شکند.این کار ماده ای به نام ایزوتیوسیانات تولید می کند که ثابت شده اثرات افزایش ایمنی قوی دارد.مطالعات نشان داده است این مواد در حقیقت به میکروبهاو ویروسها حمله می کنند.

ترکیبات موجود در سبزیجات کلم مانند دفاع علیه عفونتهای باکتریایی شامل آن عفونتهایی که در مقابل آنتی بیوتیک مقاوم می شوند، را به خوبی افزایش می دهد.یک نوع پروتئین در سبزیجات کلمی شکل ژنی را که ترکیبات محافظ تولید می کند را فعال می نماید که از التهاب و بیماری جلوگیری می کند.

ما از کلم برگ برای فالوده مان استفاده کردیم،چون فقط مزه اش از فالودهء گل کلم یا بروکلی بهتر بود.

انار:

ما برای این فالوده از آب انار استفاده کردیم، با اینکه گران است اما محافظتی که از بدن فراهم می کند بی همتاست(ونیز یکشنبهء گذشته در روزنامه کوپن تخفیف برای هم انار و هم آب انار وجود داشت).

آب و دانه ها آنتی اکسیدان داشته و ویژگی های ضد سرطانی شامل مقابله با ازدیاد سلول تومور، تهاجم چرخه زندگی و عروق خونی را دارند.مطالعات فقط در این دهه اخیر فوائد انار را در درمان و جلوگیری از سرطان، بیماریهای قلبها و رگها، عفونتهای باکتریایی و اشعه فرابنفش که موجب آسیب پوستی شده نشان داده است.

توت:

توتهای رنگ روشن مانند تمشکها، توت های سیاه و آلبالوها، فوائدی مشابه انار دارند.مطالعات زیادی صورت گرفته که توانایی آلبالوها را در جلوگیری از رشد تومور در بیماری های سرطان نشان می دهد.به هر حال،با اینکه مطالعات بیشتری مورد نیاز است، توتهای سیاه ممکن است نیز قادر به ممانعت  ویروسها شوند.

تذکر جانبی:اخیراً من در یک سمینار مغز شرکت کردم که تحقیق در مورد مصرف روزانهء آلبالو و افزایش فعالیت مغز و حافظه را نشان می داد.این موضوع واقعاً مرا هیجانزده نمود چون نمی خواهم حافظه ام را از دست بدهم.بعد از شنیدن این، من یک کیسه بزرگ توت سیاه یخ زده سر راهم به خانه از کنفرانس خریدم و باید یک سر هم به مغازه دیگر برای خرید آلبالو بزنم.من عاشق آلبالو هستم و برای اینکه دلیل دیگری برای خوردنشان داشته باشم، فقط به عنوان روکش کیک است).

دانه ها:

ما برای فالوده مان از دانه های کتان استفاده کردیم.دانه های کتان البته فوائد خوبی به همراه اسید چرب امگا 3 دارند ولی آنها نیز شامل یک تقویت کنندهء ایمنی قوی و کتان است.

غذاهای عالی دیگر که ما در فالوده استفاده نکردیم(به دلایل مشخص)، قارچ، سیر و پیاز است. بنابراین، مطمئن باشید که این غذاها را در شام بچه ها اضافه کنید و آنها از تمام غذاهای عالی که با ایمنی مبارزه می کنند، سود می برند.

این فالوده خیلی لذیذ است،چطور می تواند اینگونه نباشد؟طعم توت ها و اناربه اندازه کافی برای خوشمزه نمودن آن حتی برای ایرادی ترین افراد، خوبند.

پس بگذارید ببینیم آیا بچه هایتان دوست دارند آن را امتحان کنند.ما می خوایم کل زمستان از این بنوشیم و سرماخوردگی و آنفلوآنرا را از خود دور نگه داریم.

تمام مطالعات در این مقاله در کتاب دکتر فورمن به نام ایمنی عالي، یافت شده اند.همسرم به شوخی به من میگه که دکتر فورمن دوست پسرته چون هر روز باهاش صحبت می کنم.اثر او برای من و خانواده ام یک تغییر در زندگی بوده است.

ترجمه شده از سايت :superhealthykids.com

دسته: نوشیدنی   منتشر شده در جمعه, 01 فروردين 1393 07:39  نوشته شده توسط Armin   بازدید: 9027 Tags: چاپ