bastaniyakhi_tofoegilas

بچه های من بستنی یخی دوست دارند.ما از انواع تجاری آن چند سال است نمی خریم.نمونه هایی که در مغازه ها به فروش می رسند پر از شکر و رنگهای غذایی مصنوعی هستند.درست کردنشان در خانه راحت و ارزانتر است. ما آب آناناس کنسرو را برای درست کردن استفاده کردیم.ما میوه مخلوط شده به کار بردیم.البته ما از آب میوه ساده نیز، هر زمان که داشته باشیم استفاده کرده ایم.بچه ها هم درست کردن بستنی یخی را دوست دارند و این نشان می دهد چقدر درست کردنش آسان است.

اما در کل این سالهایی که بستنی یخی درست می کردیم، هرگز به خلاق بودن آنی دالتر نرسیدیم.آنی یک مجموعه کامل از بستنی های یخی گرد آورده که سبزیجات، خامه، توفو، شکلات، چای ها، مغزها، جوانه گندم،گیاهان و میوه خالص را در بر می گیرد.اضافه نمودن این مواد سالم به بستنی های یخی تان، یک راه عالی برای در مندرج کردن برخی از این مواد حتی برای بدغذاترین افراد است.

دستور تهیه بستنی توفوی گیلاس آمریکایی توسط آنی دالتر:

توفوی ملایم:یک سوم پیمانه

گیلاس تازه بی هسته(یا گیلاس یخ زده):2 پیمانه

آب پرتقال افشرده تازه(تقریباً 6 پرتقال):2پیمانه

عصاره آگاو خام:یک چهارم پیمانه

جوانه گندم:1 قاشق چایخوری

1.توفو، گیلاس و آب پرتقال را در یک مخلوط کن ترکیب نمایید و به اندازه دلخواه به صورت پوره در بیاورید.

2.شهد آگاو  و جوانه گندم را اضافه کرده و مخلوط نمایید.

3.بصورت پوره در آورید تا یکدست شود.

4.این مخلوط را در قالب ریخته و چوبها را سرجایشان بگذارید.

5.بستنی ها را در فریزر گذاشته تا یخ بزنند.

به این ترتیب 6 تا بستنی دارید.

من فکر می کنم خرج کردن خلاقیت در مورد این بستنی ها با اضافه نمودن مواد سالم ، بهترین روش برای معرفی غذاهای جدید، طعم های جدید و ترکیبات جدید به بچه هاست، زمانی که آنها در حال تجربه آنچه دوست دارند هستند.بگذارید این افکار به ذهن شما و بچه ها هجوم آورد و در مورد موادی که دوست دارنداضافه کنند مثل کلم برگ و پسته فکر کنند.

این کتابیست که باید در اشپزخانه وجود داشته باشد( علاوه بر کتاب دیگر همین نویسنده به نام پرورش یافته های ارگانیکی که آن کتاب را هم دوست دارم).تصاویر این کتاب جالب نیست؟آنی کتاب دیگری را به عنوان جایزه برای خوانندگان بچه های فوق العاده سالم پیشنهاد می دهد.این جایزه روز جمعه به پایان می رسد.

ترجمه شده از سايت :superhealthykids.com

دسته: نوشیدنی   منتشر شده در جمعه, 01 فروردين 1393 19:51  نوشته شده توسط Armin   بازدید: 13296 Tags: چاپ