darmanesarma_khordeghi_ba_asalvalimo

ظاهراً مثل اینکه زمانی از سال است که همه بیمار هستند.تقریباً هرکسی که می شناسم با یک نوع بیماری در ماه گذشته برخورد کرده است.در خانه ما سرماخوردگی، سرفه، آبریزش بینی، تب واگیردار، عفونت گوش و بدتر از همه گلودرد شایع شده بود.

بدترین چیز درمورد سرماخوردگی، سرفه، آبریزش بینی، گلودرداین است که شما به دکتر می روید، اما حتی اگر احساس مرگ هم کنید، دکترهایک چیز را به همه می گویند.متأسفانه این یک ویروس است و ما واقعاً نمی توانیم کاری انجام دهیم.فقط باید استراحت کنی.در واقع، امروز صبح رفتم دکتر چون مطمئن بودم استرپتوکوک دارم.منطورم این است که ممکن نیست یک همچین گلو درد بدی برای 3 روز داشته باشی وهیچ نشانه ای از بهبودی به همراه نداشته باشد.اینطور نیست؟ وقتی دکتر گفت که ویروسه می خواستم یک ویروس بهش بدم! او سپس گفت برای اینکه درد را آرام کنم،ایبوپروفن بخورم... اوه، صبر کنید.شما باردار هستید؟ خوب، این یک نسخه اسپری بی حس کننده است  که گلوتون را برای 20 دقیقه بی حس می کند.20 دقیقه؟نه متشکرم.من فکر کردم که نیاز به چیزی دارم که گرم و تسکین دهنده باشد و کاملاً طبیعی!

چند روز پیش داشتم چیزی راجع به عسل می خواندم.من یک مقاله تحقیقاتی خواندم که به 105 کودک دچار سرماخوردگی یا عسل داده بودند یا داروی ضدسرفه با عصاره و طعم عسل و یا هیچ درمانی انجام نداده بودند. تمام کودکان بهتر شدند، اما طبق گزارش و رتبه بندی والدین در مورد نشانه های سرفه، به کودکانی که عسل داده شده بودند نتیجه بهتری حاصل شد.محققان گفته بودند که عسل ممکن است با پوشش دادن و تسکین گلوی تحریک شده کارایی داشته باشد و گمان می رود که اثرات آنتی اکسیدان و آنتی باکتریال داشته باشد.عسل تیره رنگ نظیر عسل گندم سیاه که در تحقیق بکار رفته بود، به ویژه دارای آنتی اکسیدان بالایی است.

فقط اطمینان حاصل کنید که عسل را به کودکان بالای 12 ماه می دهید، به کودکان زیر 12 ماه نباید عسل داده شود.

دختر کوچک دو ساله من سرفه و آبریزش بینی داشت، ولی واقعا هیچ دارویی نبود که من به او بدهم.من این درمان طبیعی سرماخوردگی را درست کردم و هر دويمان بعدازظهر کمی از آن خوردیم،و واقعاً همان چیزی بود که می خواستیم.آنقدر ساده است که حتی در تنگنا هم می توانید درستش کنید.عسل شیرین است و لیمو خاصیت نشاط مرکبات را فراهم می کند.سری بعدی که احساس ناراحتی و مریضی کردید، یک لیوان درست کرده و بنوشید تا سالمتر شوید. نوشیدنی عسل و لیموترش

درمان سرماخوردگی با لیمو و عسل:

مواد لازم:

آب: 1پیمانه

عسل:2 قاشق چایخوری

آب لیموی تازه: 2 قاشق چایخوری

1.آب را روی اجاق یا در لیوان در مایکرویو گرم کنید.

2.عسل و آب لیموترش را به آب گرم اضافه نمایید و تا زمانی که عسل در آب حل شود هم بزنید.

3.با یک قاشق پیش از نوشیدن تست کنید تا مطمئن شوید زیاد داغ نیست.

دسته: میوه   منتشر شده در سه شنبه, 26 فروردين 1393 08:28  نوشته شده توسط Armin   بازدید: 267024 Tags: چاپ