baghebani_sar_zemestan

 

باغبانی در زمستان-101 گیاه

 

آیا کسی هست که باغبانی را دوست داشته باشد؟ در زمستان دلم برای این کار پر می کشد.اغلب خودم را در حالی در می یابم که به بیرون نگاه می کند، به خاک قهوه ای که چند ماه پیش یک آبادی بود برای خودش.بعد خود را در حال نقشه کشیدن برای بهار می بینم، که آنقدر می کارم که به همسایه ها هم می رسد.

دوست دارم گیاهان را داخل خانه بکارم.دخترم فکر می کند این بهترین فکر است.آنها عاشق اینند که یک دانه را در خاک دفن کنند و بعد بهش روزها و هفته ها زل بزنند تا رشد کند.فکر کنم این بهترین راه است که به آنها یاد دهیم غذاهای ما از کجا می آیند.مساله خوب دیگر در مورد گیاهان سبزیجات این است که سفت بوده و به خوبی رشد می کنند.

روشهای مختلفی برای کاشت گیاه وجود دارد:

1.یک باغچه برای داخل خانه از مغازه بخری

2.با شانه تخم مرغ یک باغچه بسازی، شما به موارد زیر نیاز دارید:

کارتن تخم مرغ فوم مانند

خلال دندان

خاک گلدان

دانه ها

کارتن تخم مرغ را ببرید، با خلال دندان در هر قسمت یک سوراخ ایجاد کنید.با خاک گلدان داخلشان را پر کنید.مقداری دانه در هر قسمت بریزید.به یاد داشته باشید کجا چه کاشته اید.با مقداری خاک رویش را پوشانده و مقداری آب دهید.در یک جای آفتابگیر قرار دهید.وای معرکه شد.

زمانی که گیاهان شروع به رشد کردند، باید به یک جای بزرگتر انتقالشان دهید.گیاهانی که مناسب کاشت داخل خانه هستند از این قرارند:ریحان، آویشن، رزماری، پیاز کوهی، نعناع، گیاه لیمو(گورگیاه)،برگ بو.

دسته: سبزیجات   منتشر شده در سه شنبه, 13 اسفند 1392 09:19  نوشته شده توسط Armin   بازدید: 8978 Tags: چاپ