abnabate_mivehe_va_sabzijat

این تابستان یکی از بهترین تفریحات من بوده چون با بچه ها خیلی کارها کردیم.حتی روزهایی که جایی نرفتیم، من صندلیمو توی سایه می گذاشتم، نوزادم را بغل  میکردم و به تماشای دخترام زمانی که روروک یا دوچرخه بازی می کردند می پرداختم.

این روزهای تابستانی یک چیز مشترک دارند و آن آب نبات ها(بستنی یخی) هستند.برای یک مدت زمان طولانی من بستنی یخی درست می کردم و بعد یک نوزاد داشتم و حالا که 6 هفته اش شده من دارم به چیزهای طبیعی برمی گردم.من همیشه تجربه درست کردن فالوده و یخمک را داشتم و آنها را به شکل بستنی یخی درست می کردم.معمولا از میوه ها استفاده می کردم اما این بار می خوام شهامت به خرج بدهم و سبزیجات بریزم توش.

گرچه من گوجه فرنگی داشتم اما بهش اضافه نکردم. فکر می کنم بهتره با سبزیجاتی که مزه ملایم تری دارند شروع کنم.من مواد زیر را مخلوط کردم: هلو، آب سیب، نصف موز، توتهای یخ زده، کلم برگ و سیب زمینی شیرین.نکته اصلی اضافه کردن هر چیز سبزی به بستنی یخی این است که مطمئن شوید آنقدر خوب آسیابش کرده اید که هیچ قطعه ای در آن یافت نشود.اگر بچه ها یک تکه چیز سبز در بستنی یخی اش ببینند شما باخته اید.

وقتی همه مواد را آسیاب کردید، در قالب بستنی بریزید، فریز کنید و لذت ببرید.من این آب نبات های یخی را دوست دارم چون مطمئنم که بچه ها انواع مواد مغذی  را در خوردنی ای که دوستش دارند دریافت می کنند.دخترم هیجان زده می شود وقتی من آب نباتها را در میارم .

ترجمه شده از سايت :superhealthykids.com

دسته: سبزیجات   منتشر شده در سه شنبه, 20 اسفند 1392 07:38  نوشته شده توسط Armin   بازدید: 9125 Tags: چاپ